Спалювати суху рослинність та сміття – заборонено!

Дата: 08.04.2020 13:23

Традиційно навесні люди  масово спалюють суху траву, листя, очерет, що наносить величезну шкоду довкіллю. Та найбільше турбує те, що такі стихійні весняні підпали можуть призвести до виникнення лісових пожеж, загорань будинків, адже у вітряну погоду вогонь дуже швидко може переміститися з полів, пасовищ та господарських угідь до лісових насаджень, перетворившись на справжнє стихійне лихо.

Мешканці Колибаївської сільської ради дуже легковажно ставляться до вимог пожежної безпеки і на протязі березня-квітня місяця 2020 року з їх вини виникло декілька пожеж .

16.03.2020 р. – пожежа сухої трави поблизу с. Колибаївка;

17.03.2020 р. – пожежа сухої трави поблизу с.Смотрич;

25.03.2020 р.– пожежа сухої трави поблизу с.Колибаївка;

28.03.2020р. – пожежа сухої трави поблизу с.Колибаївка;

05.04.2020 р. – пожежа сухої трави поблизу с.Колибаївка.

Гасіння даних пожеж проводилось працівниками МПО с.Ходорівці та членами добровільної пожежної команди сільської ради. Вони проводили гасіння даних пожеж з допомогою «хлопушок» та різних підручних засобів,  та не допустили вогонь в лісовий масив і до осель жителів.

На Камянетчині за даний період виникло більше 20-ти пожеж в екосистемах.

03.04.2020 року  о 15:39 на пункт зв’язку Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі у с. Збруч Кам’янець-Подільського району.

За викликом негайно було направлено вогнеборців 5 та 6 Державних пожежно-рятувальних частин.

На момент прибуття підрозділів ДСНС полум’я вирувало на площі 200 кв.м. Завдяки професійним та злагодженим діям рятувальників пожежу вдалося локалізувати о 16:01 та ліквідувати — о 16:07.

Як з’ясувалось, пожежа виникла внаслідок спалювання сухої трави.

07.04.2020 року сталася пожежа в с.Колибаївка по вул..Чапаєва, 99 в літній кухні. Завдяки вмілим та рішучим діям пожежників-добровольців (Генадія Овчарука та Володимира Франчука) які відключили газопостачання і електропостачання будівлі та за допомогою підручних засобів  локалізували пожежу до прибуття пожежних підрозділів (МПО с.Ходорівці, ДПРЧ-6) було попереджено розповсюдження вогню по всій будівлі.

Спалювання сухої рослинності завдає великої шкоди довкіллю.

По-перше, випалювання стерні, сухої рослинності та її залишків на полях, уздовж доріг, лісосмуг забруднює повітря на величезних просторах, що завдає шкоди здоров’ю і навколишньому природному середовищу.

По-друге, випалювання стерні, сухої рослинності завжди призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу. Багато тварин, птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.

По-третє, випалювання стерні, сухої рослинності знищує мікрофлору грунтів, погіршує структуру та збіднює їх.

По-четверте, випалювання стерні, сухої рослинності посилює процеси водної та вітрової ерозії земель, що призводить до деградації грунтів та інших негативних наслідків. Випалені поля не можуть захиститися від вітрової ерозії грунтів.

По-п’яте, випалювання стерні, сухої рослинності може призвести до пожеж у лісосмугах, лісах, населених пунктах завдаючи великої шкоди природному середовищу.

Законом України "Про охорону атмосферного повітря" забороняється спалювання сухої трави. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена статями 16 та 22.

За шкоду, завдану довкіллю та здоров’ю людей, порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Випалювання стерні, луків, пасовищ, а також опалого листя в парках, інших зелених насадженнях, у населених пунктах без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу згідно зі ст.77-1 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

За випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях cільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння - тягнуть за собою накладення штрафу:

- на громадян - від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

- на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Рятувальники закликають жителів сільської ради відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля.