Дослідження зразків питної води децентралізованого водопостачання населення сіл Колибаївка та Острівчани

Дата: 02.04.2020 17:00

Моніторинговим дослідженням 11.03-13.03.2020р. відповідно до «Плану моніторингових досліджень об'єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх навчальних закладів та закладів дошкільної освіти, закладів соціального забезпечення на 2020 рік, що проводяться Кам'янець-Подільським міськміжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» зразків питної води децентралізованого водопостачання населення сіл Колибаївка та Острівчани констатовано:

по криницях громадського користування с.Острівчани за санітарно-хімічними показниками

• криниця по вул. Шевченка - в зразку води в 4,5 рази! завищений вміст нітратів (складає 224,6 мг/дм3 при нормі - не більше 50 мг/дм3), інші досліджувані санітарно-хімічні показники - в нормі (відповідно до вимог ДСанПіН «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» № 2.2.4-171-10):
  • криниця №4 по вул. Лесі Українки - в 3,3 рази завищений вміст нітратів (складає 188,3 мг/дм3), інші досліджувані санітарно-хімічні показники - в нормі:
  • криниця №5 по вул. Лесі Українки - в 3,1 рази завищений вміст нітратів (складає 155,5 мг/дм3), інші досліджувані санітарно-хімічні показники - в нормі:
  • криниця по вул. Миру - в 2,6 рази завищений вміст нітратів (складає 130,7 мг/дм3), інші досліджувані санітарно-хімічні показники - в нормі:
  • криниця №2 по вул. В.Бабія - в 1,7рази завищений вміст нітратів (складає 86,8 мг/дм3), інші досліджувані санітарно-хімічні показники - в нормі.

По криницях громадського користування с.Колибаївка:

• криниця по вул. Центральна, 11 - в 3,4 рази завищений вміст нітратів (складає 171,2 мг/дм3), показник загальної жорсткості завищений в 1,6 разу (складає 16,0 мг/дм3), інші досліджувані санітарно-хімічні показники - в нормі:
  • криниця по вул. П.Ангеліної- в 3,4 рази завищений вміст нітратів (складає 169,6 мг/дм3), інші досліджувані санітарно-хімічні показники - в нормі.

В результаті досліджень зразків води криниць громадського користування сіл Колибаївка та Острівчани на відповідність ДСанПіН за санітарно- мікробіологічними показниками - відхилень не виявлено.