НОВИНИ ПОДАТКОВОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Дата: 23.03.2020 12:17

ДПС розпочинає серію відеоуроків про те, як користуватися Е-сервісами

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області інформує наступне. Для допомоги платникам податків Державна податкова служба розпочинає серію відеоуроків, в яких роз’яснюватиметься як правильно користуватися електронними сервісами. Перший відеоурок присвячено заповненню декларації про майновий стан і доходи громадян. Переглянувши його, користувачі зможуть дізнатися як правильно заповнити декларацію крок за кроком та як при цьому уникнути помилок. Звертаємо увагу, щоб подати декларацію через Електронний кабінет платникам податків необхідно мати електронний підпис. У зв’язку з оголошеним в Україні карантином з метою запобігання поширення вірусу COVID-19 закликаємо платників користуватися електронними сервісами від Державної податкової служби.

Відеоматеріали по темі розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням

Дистанційні комунікації – запобігання поширенню коронавірусу!

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що з метою запобігання поширення коронавірусу COVID-19, запроваджені карантинні заходи.

Закликаємо платників: користуйтеся дистанційними формами комунікації, зайвий раз не відвідуйте податкові органи та максимально використовуйте електронні сервіси ДПС, що розміщені на головній сторінці офіційного вебпорталу ДПС України:

- електронний кабінет https://cabinet.tax.gov.ua/

- електронна звітність https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/

Обов’язкове застосування програмних РРО переноситься на 1 серпня 2020 року

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що впровадження застосування програмних РРО, передбачене Законом України від 20.09.2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», яке планувалося з 19.04.2020 року, відтерміновується до 1 серпня 2020 року.

Зокрема, переноситься розширення застосування РРО платниками єдиного податку другої — четвертої груп (фізичними особами — підприємцями) для окремих видів діяльності — з 1 жовтня 2020 року на 1 січня 2021 року.

З цієї дати буде запроваджено і механізм «кешбек».

Відтерміновується до 1 квітня 2021 року і запровадження обов’язкового використання РРО для всіх платників єдиного податку другої — четвертої групп у разі перевищення ними в календарному році обсягу доходу 1000000 гривень, яке планувалося з 1 січня 2021 року.

Зазначені зміни передбачені Законом України від 17.03.2020 № 533 — IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID — 19)»

До уваги платників: набрали чинності важливі закони, спрямовані на протидію пандемії коронавірусу в Україні!

Кам’янець-Подільське управління Головного управління ДПС у Хмельницькій області повідомляє, що в офіційному виданні «Голос України» від 17.03. 2020 № 51(7138) опубліковано закони України від 17 березня 2020 року, які спрямовані на протидію пандемії коронавірусу в Україні, а саме:

•  Закон України № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі — Закон № 530).

Законом № 530 на час карантину, зокрема, забороняються перевірки бізнесу; дозволяється дистанційна робота; ввезення лікарських засобів, призначених для боротьби з COVID-19, здійснюється без мита та ПДВ — для зниження ціни на закупівлі; запроваджується адміністративна відповідальність за порушення правил карантину; підвищується кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням.Крім того, введення карантину тепер вважатиметься форс-мажором.

Закон № 530 набрав чинності 17.03.2020 (з дня опублікування).

• Закон України № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі — Закон № 533).Законом № 533, зокрема, внесено такі зміни:
  •  не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені з 01 березня по 31 травня 2020 року;
  • встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок ДПС з 18 березня по 31 травня 2020 року;
  • подовжено до 01 липня 2020 року термін подання річної декларації про майновий стан і доходи;
  • тимчасово звільняються від нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування всі фізичні особи — підприємці (далі — ФОП), особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства за періоди з 01 по 31 березня та з 01 квітня по 30 квітня 2020 року за себе. При цьому цей період зараховується до страхового стажу для виплати пенсії, іншої державної допомоги, соціального страхування;
  • не нараховується та не сплачується у період з 01 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;
  • об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за період з 01 березня по 30 квітня 2020 року;
  • строк обов’язкового запровадження реєстраторів розрахункових операцій для ФОП продовжується (з 01.10.2020 до 01.01.2021, а для окремих видів діяльності до 01.04.2021).

Закон № 533 набрав чинності 18.03.2020 (з дня, наступного за опублікуванням).

Сектор забезпечення роботи

Кам'янець-Подільського управління ГУ ДПС