Кам’янець-Подільська місцева прокуратура інформує

Дата: 21.02.2020 13:00

У Кам'янці-Подільському за неприватизовану землю потрібно сплатити понад 400 тисяч гривень

Органами прокуратури області приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності.

Встановлено, що одне із товариств у 2008 році стало власником комплексу нерухомого майна загальною площею близько 4 тис. кв м у м. Кам’янці-Подільському.

Рішенням міської ради власнику нерухомості надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення вказаної земельної ділянки. Однак, всупереч вимогам законодавства та рішенню органу місцевого самоврядування, з того часу правовстановлюючі документи, що посвідчують право користування землею площею більше 11 тис. кв. м, так і не оформлені.

У зв’язку із цим, ділянка використовується безоплатно, бюджет територіальної громади недотримує значні кошти, що і стало підставою для захисту прокурором інтересів держави у суді.

Зокрема, місцева прокуратура звернулась до суду з позовом про стягнення із недобросовісного землекористувача на користь міської ради більше 400 тис. грн. безпідставно збережених коштів орендної плати. Позов перебуває на розгляді у господарському суді Хмельницької області.