Освячення води – Водохреща!

Дата: 20.01.2020 16:13

19 січня, українці відзначатимуть завершальне свято різдвяного циклу – Водохреща.

18 січня у храмах розпочнуться богослужіння, після яких відбулося освячення води. Прихильників найбільш екстремальної традиції цього дня чекали у двох місцях:, с.Вільховець (Обряд освячення щиро провів священник отець Тарасій храму Архістратига Михаїла) та біля джерела с. Смотрич «Жолуба»  (Обряд освячення щиро провів священник отець Тарасій Хрестовоздвиженського Храму. Отець Тарасій звернувшись до жителів села із промовою та привітавши усіх з Йорданським водосвяттям оголосив гарну новину,  що в цьму році буде розпочато будівництво біля даного джерела каплички та купальні.

Були створені комфортні умови для занурення у крижану воду.

Купатися цього дня, звичайно, не обов'язково, але для багатьох християн саме це є невід'ємним

Вважалося також, що у момент, коли священик занурює хрест у воду, з неї вистрибує вся нечиста сила і залишається на землі .

Якщо хтось охрестився цього дня, то, що його все життя супроводжуватиме щастя.