242 учасника АТО знайшли роботу завдяки Хмельницькій обласній службі зайнятості

Дата: 28.11.2019 11:30

Питання адаптації демобілізованих учасників АТО на ринку праці – одне з першочергових завдань у роботі служби зайнятості.

Протягом січня-жовтня 2019 року статус безробітного отримали 1078 учасників АТО/ООС, забезпечено роботою – 242. Найбільше колишніх військовослужбовців працевлаштовано у сільському, лісовому та рибному господарствах – 23,3%, у переробній промисловості – 22,5% та державному управлінні й обороні – 13,3%.

«Служба зайнятості надає широкий спектр послуг. Кар’єрні радники працюють із кожним шукачем роботи індивідуально, пропонуючи не лише наявні  вакансії, але й професійне навчання під конкретне замовлення роботодавців. Цьогоріч 46 осіб із числа учасників АТО виявили бажання пройти навчання за професіями: тракторист-машиніст, охоронник, електрогазозварник, водій тролейбуса тощо», - повідомляє директор Хмельницького обласного центру зайнятості Сергій Черешня.

Серед учорашніх військових є й такі, які скористалися одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Так, Олексій Кузьмук із смт Білогір’я  займається роздрібною торгівлею, а Василь Варжевський з Чемеровеччини виготовляє ковані решітки, огорожі, лавки, Микола Мельничук із м. Кам’янець-Подільський - керівник спортивного клубу. Загалом з початку року 15 учасників АТО відкрили власну справу за сприяння Хмельницької обласної служби зайнятості.

Станом на 1 листопада 2019 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8,7  тис.осіб, в тому числі 382 військовослужбовця - учасника АТО/ООС.

Хмельницький обласний центр зайнятості