Кам’янець-Подільська місцева прокуратура інформує

Дата: 23.10.2019 15:35

Очищення органів виконавчої влади

від нечистих на руку державних службовців

Працівниками Кам'янець-Подільської місцевої прокуратури в суді першої інстанції та апеляційному суді доведено вину чиновника Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області в одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого службового становища.

За результатами досудового розслідування, проведеного під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури СВ Кам'янець-Подільського РВП Кам'янець-Подільського ВП ГУНП в Хмельницькій області встановлено, що у листопаді 2016 року державний службовець, будучи наділеним організаційно-розпорядчими, контролюючими, наглядовими та правозастосовними функціями, з корисливих мотивів, використовуючи службове становище, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та незаконного збагачення, за проведення відповідної перевірки з позитивним результатом для заявника, отримав від останнього неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США, після чого одразу був викритий працівниками поліції.

Обвинувачами в суді повністю доведено винуватість вказаної особи у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій з використанням наданого службового становища) КК України.

Вироком Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області засудженому призначено покарання у виді штрафу 25500 гривень, з позбавленням права обіймати посади пов’язані з виконанням контролюючих, наглядових, організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки.

Разом з тим, ухвалою апеляційного суду Хмельницької області вищевказаний вирок залишено без змін, а апеляційну скаргу сторони захисту без задоволення.