На захисті громади!

Дата: 20.09.2019 14:18

20 вересня 2019 року в Колибаївській  ОТГ 12 добровольців отримали посвідчення про проходження спеціальної підготовки працівників місцевої пожежної охорони та членів добровільної пожежної охорони за програмою вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах Програми "U-LEAD з Європою" та складено присягу добровольця.

Про це повідомляє начальник МПО с. Ходорівці Віктор Чорненький.

"У нас є місцева пожежна охорона, у якій на постійній основі працюють 4 водія пожежного автомобіля. Є пожежне депо, обладнаний пожежний автомобіль, необхідне обладнання. Але хотілося систему вдосконалити і тому ми взяли участь у проєкті, що реалізується спільно з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща у рамках Програми "U-LEAD з Європою". Ми знайшли 12 добровольців, вони пройшли спеціальне навчання і отримали належну підготовку. Ми для них закупили  «комплекти бойового одягу», - розповів голова Колибаївської громади Михайло Желізник.

За словами начальника 2 ДПРЗ ГУ ДСНС у Хмельницькій області Олега Іванюка, добровольці пройшли навчання на базі управління ДСНС України в Хмельницькій області, де опанували методи і способи гасіння пожеж та ліквідації надзвичайних подій. На сьогодні, підкреслив офіцер, вони готові якісно і своєчасно надавати допомогу мешканцям громади.

Вогнеборцям також вручили екіпіровку, а саме: пожежні краги  - від Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща, та спецодяг  - від громади.

Варто додати, що навчання представників ОТГ відбуваються за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Головною метою якої  є підтримка об’єднаних громад у процесі розвитку управління кризовими ситуаціями на місцевому рівні та створенні планів заходів у сфері цивільного захисту – з акцентом на створення добровільних пожежних команд, які доповнюють професійні пожежні частини.

З нагоди дня рятувальника працівникам Місцевої пожежної охорони надано премії.