A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Колибаївська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Кам’янець-Подільської громади

ЗАЯВА ПРО ВИЗНАЧЕННЯ ОБСЯГУ СТРАТЕГІЧНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ОЦІНКИ

Дата: 18.09.2019 14:45
Кількість переглядів: 312

Генеральний план села Острівчани  Кам’янець-Подільського району Хмельницької області.

  1. Інформація про замовника проекту:

Колибаївська сільська рада Кам’янець-Подільського району Хмельницької області

Юридична адреса: 32370, Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район, с. Колибаївка, вул. Володимирська, буд. 2а. Тел./факс: (03849) 7-05-20, (03849) 7-05-50. Контактний e-mail: kolubsr@ukr.net   Веб сайт: https://kolybaivska-gromada.gov.ua/

 

  1. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв'язок з іншими документами державного планування.

Містобудівна документація Генеральний план села Острівчани  Кам’янець-Подільського району Хмельницької області” розробляється на підставі рішення 21 сесії 7 скликання Колибаївської сільської ради від 10 листопада 2017 року, № 20.

Генеральний план села Острівчани є містобудівною документацією місцевого рівня, яка призначена для обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та

іншого використання території, на якій реалізуються повноваження Колибаївської сільської ради.

Основні цілі документа державного планування:

- визначення майбутніх потреб переважних напрямів використання території;

- урахування державних, громадських і приватних інтересів під час планування забудови та іншого використання територій;

- обґрунтування зміни межі населеного пункту, черговості й пріоритетності забудови та іншого використання територій;

- визначення меж функціональних зон, пріоритетних та допустимих видів використання і забудови територій;

- формування планувальної структури та просторової композиції забудови населеного пункту;

- визначення територій, що мають будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання;

- визначення етапів і механізмів забезпечення реалізації, терміну дії генерального плану, перелік раніше прийнятих рішень, що втрачають чинність і тих, до яких необхідно внести відповідні зміни;

- оцінку загального стану населеного пункту, основних факторів його формування, визначення містобудівних заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля з метою покращення екологічного та санітарно-гігієнічного стану.

Зв’язок з іншими документами державного планування:

Генеральний план розробляється у розвиток рішень генеральної схеми планування території України, схеми планування території Хмельницької області та схеми планування Кам’янець-Подільського району. У свою чергу рішення генерального плану є основою для розроблення плану зонування території населеного пункту та надалі деталізуються й уточнюються у детальних планах територій. Генеральний план розроблено у відповідності до норм ДБН Б.22-12:2018 «Планування і забудова територій», ДБН Б.1.1-15-2012 «Склад та зміст генерального плану населеного пункту» , Законів України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування», «Про генеральну схему планування території України», «Земельного Кодексу України».

 

3) Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).

       Детальним планом території не передбачається реалізація видів планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, відповідно до статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

 

  1. Ймовірні наслідки.

Генеральний план населеного пункту є комплексним документом, проектні рішення якого в різній мірі та формі можуть впливати на стан довкілля та здоров’я населення.

Реалізація проектних рішень генплану може мати ймовірні наслідки для таких складових навколишнього природного середовища, як ґрунт, ландшафт,  атмосферне повітря, водні ресурси, стан фауни, флори.

Виконання стратегічної екологічної оцінки Генерального плану села Острівчани передбачає аналіз та оцінку ймовірних наслідків та ризиків реалізації проектних рішень генерального плану як на окремі компоненти довкілля (надра, ґрунти, водні ресурси, атмосферне повітря), так і на комплексні умови території, а також на здоров’я населення.

- для територій з природоохоронним статусом:

            Територія села Острівчани лежить у межах Національного природного парку «Подільські Товтри». Проектні рішення Генерального плану населеного пункту не матимуть негативного впливу на території з природоохоронним статусом, оскільки будуть витримані всі вимоги нормативних документів, пов’язаних з плануванням та забудовою населеного пункту. 

 

5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо документ державного планування не буде затверджено.

Зважаючи на комплексність рішень Генерального плану села Острівчани, що обумовлюється необхідністю розвитку житлової, громадської забудови, промислово-виробничих ділянок різних галузей господарського комплексу, в тому числі, транспортної мережі, головних споруд та мереж  інженерної інфраструктури села, розгляд виправданих альтернатив проектних рішень відбувається в процесі розробки документу державного планування. 

Загальною альтернативою проекту Генерального плану села Острівчани, рішення про розроблення якого прийнято, є його незатвердження. В такому випадку цілі, пов’язані з підвищенням ефективності використання території, досягнуті не будуть. Такий сценарій більш детально буде розглянуто в рамках стратегічної екологічної оцінки.

 

 6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки.

З огляду на стратегічний характер такого виду документації як Генеральний план, ключове значення у виконанні стратегічної екологічної оцінки проекту такого документу мають методи стратегічного аналізу.

Насамперед, буде застосований аналіз контексту стратегічного планування, що передбачає встановлення зв’язків з іншими документами державного планування та дослідження нормативно-правових умов реалізації рішень генерального плану.

Застосування цільового аналізу при проведенні стратегічної екологічної оцінки дозволить встановити відповідність рішень генерального плану загальним цілям охорони довкілля та забезпечення безпечного для здоров’я населення середовища існування.

Також, в процесі розробки СЕО буде відібрано дані (за їх наявності): дані моніторингу про стан довкілля, доповіді, експертні оцінки, тощо.

 

 

7)  Заходи,  які  передбачається  розглянути  для  запобігання,  зменшення  та пом'якшення негативних наслідків виконання документа державного планування.

            У ході виконання стратегічної екологічної оцінки передбачається розглянути доцільність запровадження заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення можливих негативних наслідків реалізації проектних рішень Генерального плану села Острівчани на довкілля та стан здоров’я населення, які мають успішні приклади впровадження в інших селах та містах України або світу, у першу чергу щодо:

- оптимізації організації виробничо-комунальних територій та забезпечення їх сумісності з житловою та громадською забудовою;

- вдосконалення та подальшого розвитку транспортної мережі села з урахуванням необхідності забезпечення протишумового захисту та дотримання нормативних санітарних розривів;

- розширення мережі зелених насаджень загального та обмеженого користування з урахуванням нормативних показників; формування зелених насаджень спеціального призначення;

- визначення напрямків видалення твердих побутових відходів, що утворюються на території населеного пункту;

- визначення проведення реконструкції чи будівництва головних споруд та мереж комунальних систем тепло-, електропостачання, водопостачання і шляхом впровадження новітніх енергоефективних технологій.

 

8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Звіт про стратегічну екологічну оцінку має відповідати вимогам ч. 2 ст. 11 Закону України  «Про стратегічну екологічну оцінку», методичним  рекомендаціям  із здійснення  стратегічної  екологічної  оцінки  документів  державного  планування, затверджених наказом Міністерства екології і природних ресурсів України № 296 від 10.08.2018.

 

9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання.

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації Генеральний план села Острівчани  Кам’янець-Подільського району Хмельницької області подаються протягом 15 діб, з дня її оприлюднення  до  Колибаївської сільської ради за адресою: 32370, Хмельницька область, Кам’янець-Подільський район, с. Колибаївка, вул. Володимирська, буд. 2а. Тел./факс: (03849) 7-05-20, (03849) 7-05-50. Контактний e-mail: kolubsr@ukr.net


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь