Шановні краяни!

Дата: 16.09.2019 11:13

В період з 11 по 25 вересня 2019 року на території нашої області будуть проводитись заходи із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин шляхом скидання вакцини з літаків.

Епізоотична ситуація по сказу як в Україні так і на Хмельниччині залишається напруженою. Щороку від сказу гинуть тисячі тварин. Нажаль, хворіють та помирають люди. Проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням. Досвід країн Європейського Союзу переконливий – лише пероральна вакцинація гарантує створення імунного фону в диких м’ясоїдних тварин. Науковцями розроблено ефективні вакцини і опрацьовано методики вакцинації, які дають змогу охопити наявне поголів’я диких тварин та досягти бажаних результатів.

Вакцини створюють специфічний імунітет при пероральному застосуванні;

- не викликають захворювання у молодих тварин;

- не виділяють вакцинний вірус зі слиною;

- безпечні для інших тварин;

- безпечна для людини і природного середовища;

- стабільна в польових умовах.

Розповсюдження вакцини літаком найбільш економічний із всіх систем розподілу, при цьому обробці піддаються всі середовища існування лисиці (с/г угіддя, гори, ліси, приміські зони). Для фіксування точної локалізації розподілу принад використовують прилади з GPS.

Мінімальна щільність принад повинна бути не менше, ніж 20 доз/кв.км.

Розповсюдження вакцини не проводиться над населеними пунктами, болотами, водоймищами, авто -та залізничними шляхами та місцями проведення польових робіт.

Звертаємось до мешканців області з проханням з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, а залишати привабливими для тварин.

Заздалегідь дякуємо за порозуміння!

Головне управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

Тел.: (0382)-65-08-18; (03849)-4-14-14; 4-09-75; 5-03-06