A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Колибаївська громада
припинила діяльність, увійшла до складу Кам’янець-Подільської громади

З жовтня пільги по комуналці українці зможуть отримувати готівкою

Дата: 29.08.2019 09:57
Кількість переглядів: 539

До уваги осіб, які користуються пільгами при оплаті житлово-комунальних послуг:

 • осіб з інвалідністю внаслідок війни (в т.ч. внаслідок проведення АТО, ООС)
 • учасників бойових дій(в т.ч. внаслідок проведення АТО, ООС)
 • членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни(в т.ч. внаслідок проведення АТО, ООС)
 • учасників війни(в т.ч. внаслідок проведення АТО, ООС)
 • дітей війни
 • ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ державної пожежної охорони або їх вдів
 • осіб з інвалідністю, пов’язаною з проходженням військової служби
 • вдів військовослужбовців
 • осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (І, ІІ категорії та вдови)
 • реабілітованих внаслідок політичних репресій
 • жертв нацистських переслідувань
 • сільських педагогів, медиків, бібліотекарів та працівників культури на пенсії
 • багатодітних сімей

 

 Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі» затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (далі - Порядок), який діятиме з  жовтня 2019 року.

 Відповідно до Порядку паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова. Зокрема, пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматизованому режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк.

 Для цього Ощадбанк вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Ощадбанк здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та Ощадбанком.

 Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі особисто поданих заяв до управлінь соціального захисту населення за місцем реєстрації (проживання). Управління щомісяця до 25 числа формуватиме реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватиме до Мінсоцполітики. Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до Ощадбанку та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.

 Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку. Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

 У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад місяць (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг, сума якої перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного місяця здійснюватиметься у безготівковій формі.

 З метою автоматичного розрахунку пільг на оплату житлово-комунальних послуг та уникнення розбіжностей персональних даних, пільговикам необхідно надати до управління соціального захисту населення номери своїх мобільних телефонів.

 Надати інформацію про номери мобільних телефонів необхідно у відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій населення Управління соціального захисту населення (м.Кам’янець-Подільський,  вул.Троїцька, 2 (Старе місто) тел. 9-13-94

                                                                                   Начальник відділу Кірпан Алла Ярославівна


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь