припинила діяльність, увійшла до складу Кам’янець-Подільської громади

Унікальні розкопки

Дата: 30.07.2019 16:11

Сьогодні голова Колибаївської об’єднаної територіальної громади Михайло Дмитрович Желізник разом з ректором Кам’янець-Подільского національного університету імені Івана Огієнка Сергієм Анатолійовичем Копиловим та першим проректором  Володимиром Анатолійовичем Дубінським мали змогу  бути на розкопках  в с. Смотрич на трипільському поселенні Кам’янець–Подільське  урочище «Татариски», яке орієнтовно датується десь 4000-3900 років до нашої ери. Працює тут спільна експедиція інституту археології національної академії наук України та інституту археології та етнографії академії наук республіки Польща.

На першому етапі робіт, навесні, проводились геофізичні дослідження, які дали уявлення про структуру цього поселення, об’єкти, житла, рови в його межах. Розкопки ж принесли залишки надзвичайно цікавого двохповерхового трипільського житла та надзвичайно цікаві трипільські гончарні печі, дві з яких - є з трьох найдавніших печей в Україні. Ці печі є достатньо ранні і дають уявлення про еволюцію гончарства на теренах України загалом.