Що необхідно зробити, щоб не захворіти на кір

Дата: 20.05.2019 14:53

Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами зі сторони носоглотки, верхніх дихальних шляхів, слизових  очей та характерною висипкою.

Під час спалаху кору, який триває в Україні вже 2-й рік ризик зараження дуже високий.

До кору сприйнятливі всі люди, які не хворіли на кір та не мають протикорового післявакцинального імунітету.

Кір – одне з найбільш заразних захворювань у світі: 9 із 10 неімунних людей, що контактують з хворим, будуть заражені.

Джерело інфекції – хвора на кір людина, яка заразна з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 5-го дня після появи висипки.

Перебіг хвороби може ускладнюватись: пневмонією, енцефалітом.

Хвороба може призвести до інвалідизації та смерті.

Якщо Ви одержали інформацію про те, що Ви, Ваша дитина або родичі були в контакті з хворим на кір, необхідно вияснити чи потрібно проводити щеплення. Це визначається наявністю антитіл до вірусу кору в крові людини. Якщо буде проведене таке дослідження, Ви отримаєте інформацію, чи захворієте Ви, Ваша дитина або родич в подальшому. За результатами даного дослідження необхідно буде вирішити питання щодо проведення щеплення.

Таке ж дослідження можна провести навіть не будучи в контакті з хворим, а й для вияснення імунного статусу і подальшої поведінки щодо вакцинації.

Дослідження крові на напругу імунітету до кору проводиться у вірусологічній лабораторії ДУ “Хмельницький лабораторний центр МОЗ України”, яка розташована за адресою: м.Хмельницький, вул. Свободи, 4а, тел. (0382) 75-23-86

За консультацією можна звертатись у Кам’янець-Подільський міськрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою м.Кам’янець-Подільський вул. Матросова 30а, тел. 9-65-72, 9-65-73