Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day)

Дата: 10.05.2019 11:24

Птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. В природних умовах  існують складні взаємозв'язки між птахами й рослинами, з одного боку, та між птахами й іншими тваринами - з іншого.

Частина птахів щороку мігрує з далекої півночі на далекий південь і повертається назад. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому. Міграція птахів,є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров'я екосистеми, змін клімату.

У другу суботу та неділю травня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day). Історичною передумовою установи цього Дня стала Міжнародна конвенція з охорони птахів, підписана в 1906 році. Всесвітній день мігруючих птахів проходить під егідою Конвенції по мігруючих видів (КМВ) і Африкансько-Азіатського угоди по мігруючим птахам (АЕВА). Ці обидві міжнародні угоди є частиною Екологічної програми ООН (ЮНЕП).

Цього року відзначення Міжнародного дня мігруючих птахів відбудеться 11 травня. В рамках святкування проведені еколого –пізнавальні заходи в дошкільних навчальних закладах; здійснені навчально-просвітницькі, роз’яснювальні бесіди з учнями початкових класів про різноманітність, поширення та значення мігруючих птахів, також проведено практикум по визначенню мігруючих птахів у природі для учнів старших класів. Мета цих заходів полягала в тому, щоб якомога більше розповісти та наочно показати дітям дошкільного віку та різновіковим школярам багатство пташиного світу рідного краю, його поширення, значення та причини зменшення чисельності.

Відзначання  Всесвітнього дня мігруючих птахів — це глобальна кампанія, мета якої полягає в тому, щоб розширити знання про мігруючих птахів, їх місцях проживання та шляхах пересування. Численні заходи Дня що проходять у різних куточках Землі, закликають зберігати місця проживання мігруючих птахів по всьому світу. Долучімось  до цього і ми!