Свято-конкурс писанкарства «Подільська писанка».

Дата: 12.04.2019 17:10

У гостинні Колибаївської ЗОШ І-ІІ ст. 12 квітня відбулося свято української писанки.

Котилася писаночка,
З гори на долину.
Прикотилася простісенько
До нас у гостину.
А за нею йде Великдень,
Несе балу Паску.
Дзвонять в дзвони
Розсипають радощі і ласку.

Конкурс складався із 2-х частин: І частина – передбачала формування та оцінювання «Великодньої композиції», ІІ частина – довільний розпис писанок та їх захист. Оцінювало конкурс  журі у складі:

Цвик М.О. - заступник начальника відділу освіти

Стрілковська В.А. – вихователь Колибаївського д/с «Янголятко»;

Чорна С.А. – вчитель Колибаївської ЗОШ І-ІІ ступенів

Журі відзначило зацікавленість дітей мистецтвом писанкарства, змістовність домашніх композицій, високий рівень підготовки конкурсантів.

Як позитив слід відмітити високий рівень розпису писанок учнів Колибаївської ЗОШ І-ІІ ступенів Овчарук Юлії, драган Крістіни,  Червоногродської Софії, Іваніцької Катерини (керівник Рачинська Л.В.).

Великодні композиції були своєрідним витвором мистецтва та свідчили про багатогранний талант вихованців та їх педагога.

Композиції були прикрашені традиційними писанками, вербовими гілочками, вишитими рушниками.

Свято-конкурс розпочався виступом учнів, які розповіли легенди та перекази про виникнення традиції розписувати яйця, повір’я та прислів’я про писанки.  Радує той факт, що більшість учасників знають значення символів та кольорів на писанках. Діти з захоплення погралися в народні ігри «Битки» та «Котки».

Окрасою конкурсу стало те, що всі учасники були в національному одязі.