Кам’янець-Подільська місцева прокуратура інформує

Дата: 20.03.2019 11:17

За втручання Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури у державну власність буде повернуто земельну ділянку в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища

Органами прокуратури приділяється особлива увага законності використання земель державної та комунальної власності, в тому числі земель водного фонду.

За позовом Кам’янець-Подільської місцевої прокуратури в інтересах держави судом визнано незаконним та скасовано рішення Гринчуцької сільської ради, визнано недійсним свідоцтво про право власності на земельну ділянку,  а також зобов’язано повернути в державну власність земельну ділянки, площею 0,12 га, надану для ведення садівництва, яка розташована в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до земель водного фонду.

Встановлено, що у 2016 році Гринчуцькою сільською радою незаконно передано у приватну власність місцевому жителю земельну ділянку, для ведення садівництва, яка розташована на землях водного фонду в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища.

Проте, згідно вимог ст.ст. 85, 88 Водного кодексу України, ст.ст. 60, 61, 84 Земельного кодексу України надання земель прибережної захисної смуги уздовж Дністровського водосховища у приватну власність, в тому числі для ведення садівництва заборонено.

Також, встановлено, що вказана земельна ділянка розташована в межах населеного пункту Кам’янець-Подільського району.

Таким чином, спірна земельна ділянка передана в приватну власність в порушення вимог ст.60 Земельного кодексу України та ст.ст.85,88 Водного кодексу України, оскільки надання земель прибережної захисної смуги у приватну власність законодавством не передбачено.

Окрім того, враховуючи те, що спірна земельна ділянка, площею 0,12 га знаходиться в межах прибережної захисної смуги Дністровського водосховища та відноситься до категорії земель водного фонду, надання її для ведення садівництва, без зміни у встановленому законом порядку її цільового призначення, є порушенням вимог земельного законодавства.

Враховуючи викладене, рішення Гринчуцької сільської ради суперечать вимогам законодавства, порушують цивільні права та інтереси, що згідно зі ст.21 ЦК України, ст.152 ЗК України, що є підставою для визнання їх незаконними та скасування у судовому порядку.

Рішенням Кам’янець-Подільського міськрайонного суду позов місцевої прокуратури задоволено в повному обсязі, визнано незаконним та скасовано рішення органу місцевого самоврядування, визнано недійсним свідоцтво про право власності та зобов’язано повернути земельну ділянку в комунальну власність.

Кам’янець-Подільська місцева прокуратура