100-річчя Соборності України

Дата: 23.01.2019 09:17

22 січня 2019 року виповнилось 100 років від дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

Уже традиційно одну із найважливіших та визначальних подій в історії нашої держави, а цьогоріч – 100-у річницю від дня проголошення Акту Соборності українських земель  хмельничани та тернополяни, гості з інших регіонів держави відзначили на колишньому кордоні, який розділяв Західноукраїнську Народну Республіку та Українську Народну Республіку.
       На межі Хмельницької та Тернопільської областей святкування 100-ї річниці Дня соборності України розпочалося святковою ходою на мосту єднання
. У зустрічі делегацій від двох областей на річці Збруч між Борщівським та Чемеровецьким районами взяли участь голова обласної ради Михайло Загородний, голова облдержадміністрації Вадим Лозовий, керівництво Тернопільської області та Гусятинського району, Львівської області, священики – представники різних релігійних конфесій, народні депутати України, депутати рад усіх рівнів, громадськість. У святкових урочистостях взяла участь й делегація Колибаївської об‘єднаної територіальної громади. Після традиційного обміну короваями на мосту відбулося з’єднання Прапора Єдності. На майданчику біля пам’ятного знака з нагоди відзначення 100-ї річниці від дня проголошення Акту Соборності українських земель відбулося масштабне Міжобласне свято Єдності над Збручем.

Урочистості завершилися культурно-мистецькою програмою, у якій взяли участь творчі колективи з обох областей.

Україна ЄДИНА!

22 січня в День Соборності України учні Колибаївської та Ходоровецької шкіл підтримали традицію утворення живих ланцюгів, створивши масову формацію у формі єднання сходу та заходу України та розповіли про події сторічної давності на відкоитій виховній годині "Нехай нерозмежованою залишиться на віки" !