Зі святом!

Дата: 19.01.2019 11:26

З ВОДОХРЕЩЕМ!

Ось і прийшло у кожен дім священне і чарівне свято Хрещення Господнє. У цей чудовий і божественний день хочеться побажати всім миру, доброти, чесності та справедливості. Нехай диво живе у ваших серцях і дарує вам світлу надію на прекрасне майбутнє. Бажаю вам міцного здоров’я, внутрішнього тепла, яке зігріває душу і серце, успіхів у всіх починаннях. Нехай у цей світлий день вас оточують рідні та близькі люди. Нехай ваші домівки наповняться радістю, сміхом і позитивом.

Сільський голова                                                          М. Желізник

Йорданське Водосвяття у селі Смотрич просто неба.

Хрещення Господнєтретє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Існує повір'я, що свята вода очищає і зцілює. Тому люди стають в чергу, щоб набрати святої води на цілий рік. Говорять: якщо бути присутнім на ритуалі освячення води, можна зцілитися від своїх недуг. За хрещенською водою можна прийти і після свята або набрати її зі звичайного джерела, бо, за переказами, у водохресну ніч навіть проста вода має цілющу силу. Це підтверджує і той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися у продовж всього року, а то й довше.

І саме 18 січня православні жителі с. Смотрич зібралися біля Джерела -«Жолуба»  по вулиці Центральна. Церемонія освячення води відбувалася просто неба; освятив воду священник Тарасій Хрестовоздвиженського храму що на Карвасарах. На обряді освячення води були присутні сільський голова Михайло Дмитрович Желізник та сільські депутати.

У Надвечір’я Богоявлення – 18 січня, або як його ще називають Водохресний вечір, другий Святий Вечір або "Голодна кутя" – українці, як і на Різдво, коли засяє вечірня зоря, збираються за столом всією родиною. Цією свяченою водою починається трапеза, нею ж кожний господар кропить усіх членів сім'ї, хату, інш ібудівлі, криниці.

Розпочинаючи з Водохреща священник Тарасій відвідує кожну домівку с. Смотрич, і з молитвою благословення окроплює оселі святою водою.