до Дня пам’яті жертв голодоморів і політичних репресій

Дата: 23.11.2018 11:04

24 листопада – День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій, день глибокої скорботи і туги за мільйонами обірваних життів наших співвітчизників. Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Україною, забрав тисячі й тисячі життів українців, став масштабною національною трагедією, яку підсилили переселення, тюрми, табори.

Правда про ці трагічні сторінки вітчизняної історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час старанно приховувалася. Сьогодні державні інституції відверто заявляють про голодомор як ретельно спланований, свідомий акт геноциду проти української нації.

Розбудовуючи власну державу, ми маємо пам’ятати про кожен наш крок на п’єдестал незалежності, про кожну історичну віху – сумну і радісну, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося.

Схилімо голови в глибокій жалобі і запалімо свічі пам’яті за тими, хто загинув голодною смерттю, став жертвою репресій тоталітарного режиму. Збережімо мир та суспільну злагоду в соборній незалежній Україні, за яку боролися наші попередники!

Сільський голова                                                                 М. Желізник

Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно — надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!. Народ України схиляє голову, перед трагічною сторінкою свого життя. 24 листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932 — 1933 років. Кожен із нас переосмислює нашу історію, трагічні її сторінки, які примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок — Голодомор, який призвів до небачених безневинних жертв.

23 листопада  громада с.Колибаївки вшанувала пам’ять невинно загиблих  у роки Голодомору. Біля пам’ятника жертвам Голодомору і політичних репресій зібралися представники влади, учителі і учні школи, працівники  культури.

Із промовою виступили заступник сільського голови Довганюк Дмитро Миколайович, учитель історії Сухар Олеся Володимирівна,  бібліотекар  Юлія Атаманюк та  учениця 9 класу Тетяна Іваніцька.

Діти запалили свічки та поклали їх  біля пам’ятного знака, як спомин про тих кого немає серед нас.

24 листопада приєднайтеся до всеукраїнської акції «Запали свічку», яка розпочнеться о 16 годині. Кажуть, що поставлена на вікно свічка – данина тим, хто не корився і не був здоланий. А палаюча свічка – наша пам’ять про мільйони загублених життів.

«Урок пам’яті»

23 листопада 2018 року учасники колективу Княгининського сільського клубу  спільно з вихованцями Княгининського ЗДО «Краплинка»  вшановували пам’ять жертв голодомору.

На проведеному заході під назвою «Урок пам’яті», найменшим жителям села розповідали про історію нашого народу, а саме про найважчий для нього час 1932-1933р.коли на території України панував Голодомор.

Діти та дорослі запалили свічки та вшанували пам’ять невинно загиблих у роки Голодомору хвилиною мовчання.

«Пам'яті свіча не згасне»

23 листопада 2018 року у Ходоровецькій бібліотеці пройшла година-реквієм «Пам'яті свіча не згасне» присвячена пам?яті жертвам Голодомору 1932-1933рр, та оформлена ткматична виставка «Жнива скорботи».

«У пам’ять про скорботний – 33»

23 листопада 2018 року  бібліотекарем Острівчанської сільської бібліотеки проведено годину пам’яті  «У пам’ять про скорботний – 33». Метою заходу було вшанування пам’яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями мільйонів співвітчизників в 1932–1933 роках, ознайомлення вихованців школи  з трагічним минулим нашого народу; прищеплення поваги до історії України, її славетних та трагічних сторінок, почуття патріотизму, активної громадянської позиції.