Карантин

Дата: 18.09.2018 10:57

Додаткова інформація про шкідника кукурудзяний жук

Повідомляємо, що відповідно до розпорядження голови  Кам’янець – Подільської районної державної адміністрації від 12.09.2018 №560/ 2018-р  на полях, що знаходяться у користуванні філії «Кам’янець – Подільська» ТОВ СП «НІБУЛОН» в с. Збруч (площею 30,3 га, 26,69 га, 55,56 га) та с. Ластівці (площею 88,45  та 23,63 га) Жванецької об’єднаної територіальної громади, в с. Княгинин (площею78,46 га) Колибаївської об’єднаної територіальної громади, в с. Шустівці ( площею143,22 га) та с. Ніверка (72,36 га) Шустовецької сільської ради з 12.09.2018 запроваджено карантинний режим по боротьбі із західним кукурудзяним жуком (Diabrotica virgifera virgifera le Conte).

З метою локалізації та ліквідації вогнищ карантинного організму землекористувачам та землевласникам на закріплених територіях необхідно:

1. Створити технологічні карти вирощування кукурудзи з урахуванням зараження площ західним кукурудзяним жуком.
  2. Проводити моніторинг вогнищ західного кукурудзяного жука, обстеження діляноку період розвитку західного кукурудзяного жука.
  3. Не здійснювати висів кукурудзи на зараженій площі: с. Збруч поле   № ЗБР -005 площею 30,3 га, поле № ЗБР-015 площею 26,69 га, поле № ЗБР-010 площею 55,56 га; с. Ластівці поле № ЛАС-006 площею 88,45 га та поле № ЛАС- 009 площею 23,36 га;  с. Княгинин  поле №КНЯ-007 площею 78,46 га; с. Шустівці поле № ШУС-004 площею 143,22 га; с. Ніверка поле № НІВ- 004 площею 72,36 га протягом наступних трьох років, дотримуватись агротехніки вирощування сільськогосподарських культур, сівозмін, висівання сортів стійких до пошкодження західним кукурудзяним жуком, проводити обробку інсектицидами згідно з Переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні.
  4. Вжити профілактичних заходів, спрямованих на недопущення розповсюдження західного кукурудзяного жука за межі карантинної зони, ввезення насіння сільськогосподарських культур з інших регіонів проводити тільки при наявності документів, що підтверджують його фітосанітарний стан; вивезення зерна, зерно продуктів, зерновідходів, фуражу за межі карантинної зони проводити тільки при наявності карантинних сертифікатів, систематично проводити обстеження посівів кукурудзи в господарствах та на присадибних ділянках.