Оздоровлення в пришкільних таборах.

Дата: 18.06.2018 11:20

Для дітей канікули – це період зміцнення здоров’я, нових знайомств та пригод. А ще – яскравих вражень, творчості, пізнання світу. Цікаво провести перший місяць літнього відпочинку з 29 травня по 18 червня 2018 року змогли у пришкільних таборах відпочинку та оздоровлення з денним перебуванням 239 учнів ЗЗСО Колибаївської об‘єднаної територіальної громади.

Пришкільні табори відпочинку – це не лише місце перебування дитини в час, коли батьки працюють, а й справжнє змістовне дозвілля для малечі з добре підготовленою програмою культурно-масових заходів та захоплюючими екскурсіями. Їх відпочинок забезпечували начальники таборів та їх заступники, вихователі, керівник гуртків, працівники кухні, технічні працівники.

На харчування учнів у пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням використано майже 33460,00 грн. з місцевого бюджету Колибаївської сільської ради.

Особлива увага при організації виховної роботи приділялася формуванню в учнів основ здорового способу життя. З цією метою проводилися спортивні естафети, змагання з легкої атлетики, шашок, тенісу, волейболу, «веселі старти» тощо. З метою формування здорового способу життя засобами туристсько-краєзнавчої роботи, розширення кругозору дітей, виховання моральних якостей проведено Дні туризму.

Усі вихователі вміло організовували роботу табірних загонів. Під час роботи було враховано та задоволено потреби кожної дитини. Професіонали-вихователі талановито зацікавлювали та розвивали творчі здібності учнів, а це головне завдання роботи таборів. Завдяки таким вмінням у таборах були створені відносини взаємоповаги, взаєморозуміння, взаємодопомоги між дітьми та вихователями.

Велика увага під час роботи таборів приділялася безпеці життєдіяльності дітей. Вихователі, керівники гуртків, начальники табору перед проведенням заходів, екскурсій, змагань тощо проводили інструктажі з безпеки життєдіяльності по санітарії та гігієні, запобігання негативним звичкам, правопорушенням.

В останній табірний день діти щиро дякували своїм наставникам за цікаво проведений час, а серед побажань найголовнішим було – продовжити роботу на все літо.

У Ходоровецькому  ЗЗСО  І – ІІІ ступенів працював  табір відпочинку  з денним перебуванням  «Бригантина».

Протягом цього терміну  проводились виховні заходи:  «Горнусь до тебе, Україно», «В історію свою візьми нас, Батьківщино», «Моя душа до тебе лине» (патріотичне виховання), «В моєму серці Україна», «Іграшкове свято», «Мій рідний край, моя родина», «Математична вікторина», «Рослини України» та ін.

Проводились навчально-тематичні екскурсії: «Стежинами рідного села»,  «Мої рідні простори», екскурсія до місцевого  пожежного ДПО,  до міста Кам’янець-Подільський, м. Чернівці, м. Вінниці, с.Кривче.

Було проведено такі бесіди та інструктажі з техніки безпеки: «Вибір є завжди у кожного з нас» (виникнення і поширення шкідливих звичок), «Батьківщина – мальовнича й неповторна країна», «Безпека на воді», «Попередження виникнення пожеж» , « Правила поведінки під час екскурсій», «Правила поведінки під час поїздки автобусом», «Правила поведінки на воді та біля води»,  «Правила поведінки пішохода» та ін.

Проводились різні конкурси та вікторини: «Український віночок», «Найкращий бантик», «Юні дизайнери» (виготовлення одежі з паперу), «Знавці англійської мови», «Будемо кмітливими», «Малюнок на асфальті», «Квест», «Український віночок», «Найкраща зачіска».

Було проведено музичний конкурс  «Караоке».

Пришкільний табір  з денним перебуванням «Бригантина» працював на базі Колибаївського                            ЗЗСО I-II ступенів.

У пришкільному таборі було створено 5 загонів, за якими закріплені вихователі:

загін «Мурашки» (1) –Бойчук С.О., Караєва Н.В.

загін «Промінчики (2-4 клас)–Дудко В.Б., Вишинська Т.Б.

загін «Веселка» (3 клас) -Мрачковська Л.М., Ліпська О.В.

загін «Дивограй» (5-7 класи) – Ткач О.В., Овчарук Н.В..

загін «Отамани» (6-8 класи) –  Червоногродська Г.А.,Ткачук О.А., Нечитайло Л.М., Чорна С.А.

Щоденна робота табору розпочиналася з ранкової лінійки, на якій вихованці табору ознайомлювалися з планом роботи на день і презентували свої загони. Кожного дня вихованці  разом із старшими вихователями проводили  ранкову зарядку під музику, змагання, прогулянки, ігри, свята.

Впродовж роботи пришкільного табору проведено екскурсії: на місцевий стадіон, на луг, на місцеву водойму (с. Вільховець), до історико-краєзнавчого заповідника «Хотинська фортеця», до визначних  місць  м. Кам’янця-Подільського, до Українських Карпат (водоспад, озеро, сходження на гору Маковиця).

Відпочинок у таборі був цікавим і захоплюючим і надовго запам’ятається дітворі.

Острівчанський ЗЗСО пришкільний оздоровчий табір

з денним перебуванням «Ромашка».

Вихователі пришкільного табору - Марчук О.В., Гончаренко Л.П.,Овчарук І.В., Нетреба С.В., Сорока Л.М., Химера Л.І, Григорець М.С. та інструктор з фізичної культури Бурченя О.М.  здійснювали свою діяльність відповідно до режиму та плану роботи пришкільного табору. Вони доклали багато зусиль, щоб дозвілля дітей було цікавим, корисним та повчальним.

До оздоровчого табору надійшло 37 заяв від батьків. Всі вихованці поділені на 2 загони: «Сонечко» (20 дітей; 1-3 класи) та «Хмаринка» (17 дітей, 4-7 класи). Серед дітей, що оздоровлювалися були діти  соціальних категорій: діти- напівсироти (5 учнів), багатодітні (15 учнів) та малозабезпечені (25учнів).

Кожен загін має свій девіз, речівку, загонову пісню та емблему, які виконували кожного дня. Так загони кожного дня розпочинали табірну зміну. Кожний день розпочинався із лінійки та ранкової зарядки.