Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

День пам’яті жертв політичних репресій

В Україні у третю неділю травня, відзначають День пам'яті жертв політичних репресій.

День пам'яті жертв політичних репресій встановлено згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам'яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства та у зв'язку з 70-ми роковинами Великого терору - масових політичних репресій 1937-1938 років.

Тож давайте разом вшануємо всіх тих, хто став безвинною жертвою політичних репресій лише за те, що мав власну думку і прагнув жити у вільній Україні.

Не будьмо байдужими до минулого, не залишаймося осторонь сьогодення і майбутнього нашого народу.

«Гранітні обеліски, як медузи,
Повзли, повзли і вибилися з сил.
На цвинтарі розстріляних ілюзій
Уже немає місця для могил.
Мільярди вір – зариті у чорнозем,
Мільярди щасть – розвіяні у прах...»
В.Симоненко