Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

Дата: 26.04.2018 17:04

26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства – вибух четвертого реактора на Чонобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій – цивільних і військових, які стали свiдками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди.

Від імені голови сільської ради Колибаївської об’єднаної територіальної громади Желізника Михайла Дмитровича та виконкому Колибаївської сільської ради до Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу, всім учасникам які приймали участь у ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС били вручені подарунки.

Чорнобиль немає минулого часу

«Чорнобиль немає минулого часу» - під такою назвою 25 квітня у Ходоровецькій бібліотеці була проведена година інформації.

Учні школи послухали розповідь бібліотекара про аварію на ЧАЕС, героїчні дії пожежників-ліквідаторів, працівників станції, військових, лікарів у боротьбі з атомом, які ціною життя захищали нас від наслідків катастрофи.

Учасники заходу ознайомилися з виставкою «Чорнобилю немає забуття», яка розповідає про звичайних людей, які закрили собою світ від атомного лиха. Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.

«Біль Чорнобиля з роками не згасає».

26 квітня 2018 року у Княгининському сільському клубі проводився виховний захід під назвою «Біль Чорнобиля з роками не згасає» до Дня Чорнобильської трагедії.

На заході розглядали презентацію «Чорнобильська катастрофа. Її наслідки та ліквідація» .

За допомогою презентації у подробицях розглядали з яких причин могла відбутися катастрофа, чи була вона неминучою , розвиток аварії, як вибух вплинув на населення України , та які заходи вживали задля ліквідації катастрофи.

Також відбувався перегляд програми про стан м. Прип’ять  у наші роки, в якій йшлося про стан землі, повітря і навколишнього середовища, а також у якій проводили заміри радіації.

Завершили захід хвилиною мовчання, вшановуючи пам’ять загиблих.

«Чорнобиль дихає бідою»

26 квітня читачам  Острівчанської бібліотеки була представлена книжкова виставка  «Чорнобиль дихає бідою». На якій бібліотекар  порекомендувала прочитати художні твори: І.  Драча «Чорнобильська Мадонна», Л. Віриної «Тієї вогняної ночі»,  В. Мацька «Вбите коріння»,  Л. Костенко «Чорнобиль 2» та інших про страшні події 1986 року. Присутні переглянули відео презентацію «І пам’ять згадкою торкає…» - про трагічні події Чорнобильської трагедії.

" Збережемо пам'ять Чорнобильських подій"

В Ходоровецькому ЗЗСО 24.04 - 26.04. були проведені заходи до 32-х роковин Чорнобильської катастрофи. Була організована виставка літератури ; проведений виховний захід " Збережемо пам'ять Чорнобильських подій". Мета заходу: зберегти пам'ять про героїв - чорнобильців; виховувати шанобливе ставлення до навколишнього середовища.