До уваги керівників підприємств, установ та організацій !

Дата: 19.09.2017 15:35

Відповідно до ч.І ст.2 Закону України “Про колективні договори і угоди” колективний договір укладається на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності й господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.

Колективним договором установлюються всі можливі за даних соціально- економічних умов соціальні пільги, гарантії, компенсації понад встановлені Генеральною, галузевою і регіональною угодами, законодавством та регулюються соціально-економічні та трудові відносини між трудовим колективом і роботодавцем.

Перелік питань, які повинні бути урегульовані колективним договором, відображені у ст.13 Кодексу законів про працю України та ст.7 Закону України “Про колективні договори і угоди”:

-         зміни в організації виробництва і праці;

-         забезпечення продуктивної зайнятості;

-         режим роботи, тривалість робочого часу і відпочинку;

-         нормування і оплата праці;

-         умови і охорона праці;

-         встановлення гарантій, компенсацій, пільг;

-         забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організація оздоровлення і відпочинку працівників;

-          гарантії діяльності профспілкової або інших представницьких організацій.

Відповідно до Закону України від 23.09.2010 року № 2559-УІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплат заробітної плати” (яким внесені зміни до ст.115 Кодексу законів про працю України) заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні не рідше. 2 рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше 7 днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Тобто, заробітна плата за першу половину місяця (15 календарних днів) має виплачуватись в період з 16 по 22 число, а за другу - з 1 по 7 число.

Конкретні терміни виплати заробітної плати встановлюються підприємствами самостійно в колективному договорі або нормативному акті роботодавця, який має бути погоджено з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво.