Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

3 грудня світова громадськість відзначає Міжнародний день інвалідів, засвідчуючи свою увагу до їхніх проблем. Цей день не можна назвати святковим. Проте він нагадує про необхідність забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства.

Ставлення до інвалідів є характерною ознакою цивілізованості держави та її демократичності. У кого з нас не стискається серце, коли бачимо  людину у візку? І водночас ми сповнюємося гордістю за героїчні перемоги наших паралімпійців. Проте не завжди  усвідомлюємо складність проблем, з якими зустрічаються інваліди.
      На превеликий жаль, кількість людей з обмеженими фізичними можливостями з кожним роком зростає в Україні. Вони, як ніхто, потребують наших уваги і допомоги. І не тільки держава має дбати про цих людей — кожен з нас повинен глибоко усвідомлювати, наскільки важлива їм наша підтримка.
     Свого часу Володимир Сухомлинський сказав: "Умій відчувати поряд із собою людину, умій розуміти її душу, бачити в її очах складний духовний світ, радість, горе, біду, нещастя… Умій співпереживати і співчувати". Щира шана —  благородній праці людей, які за покликом серця переймаються проблемами наших жителів  з особливими потребами.
        Наша  вдячність — всім, хто опікується інвалідами, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв людяності та поваги.
       Ми звертаємось до сумління і совісті учнів 7-9 класів Колибаївському закладі загальної середньої освіти, де проведена лекція 4 грудня 2017 року спільно з педагогом-організатором Ткач О. В. та працівником Центру соціальної служби для сім‘ї, дітей та молоді, Колибаївської ОТГ Зюбрицькою Г. О. проведено конкурсно-ігрову програму до відзначення «Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями» з елементами бесіди та роздано брошурки: «Інвалідність – це не вирок!». Від нас усіх залежить,  щоб ці люди не почували себе зайвими, а брали участь у житті суспільства.
       Нехай турбота про ближнього, милосердя і терпимість стануть нормою нашого повсякденного життя.

1 грудня у Ходоровецькій загальноосвітній школі відбулась виховна бесіда на тему: «Толерантність, співчуття до чужого болю».