Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Нова програма житлових субсидій: адресна підтримка тих, хто справді цього потребує

Нова програма житлових субсидій, яка розпочала діяти з 1 травня 2018-го року, є перш за все соціально справедливою та більш адресною. Зміни направлені на те, щоб всі, хто справді потребує субсидії –  її отримали.

З 1 травня 2018-го року якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів або будинку - 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, власники або мешканці такого  помешкання повинні оплачувати комунальні послуги в повному обсязі.

Зміни для безробітних, які не стоять на обліку в Центрі зайнятості

Запропоновано два варіанти для безробітних, які не стоять на обліку в центрі зайнятості,  - чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду, або органи соцзахисту рахуватимуть таким людям працездатного віку у дохід три прожиткові мінімуми - 5286 гривень (1762*3) - якщо вони хочуть користуватися соціальною допомогою. Також необхідно буде сплатити єдиний соціальний внесок за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний.

Соціальні нормативи наближаються до реальних потреб

З  1 травня 2018-го року соціальна норма на газове опалення становитиме  4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 м2 площі. Крім того, при призначенні субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.  Все, що вимірюється лічильником і на що надається житлова субсидія, у разі невикористання наданої допомоги, за результатами сезону повертатиметься до бюджету країни. В тому числі невикористана субсидія на газ і електроенергію, які не використовуються для опалення.  Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже  700 гривень.

Позитивне нововведення для внутрішньо переміщених осіб та об’єднаних територіальних громад. Субсидію можна буде оформити без договору оренди житла. Достатньо буде подати в управління соціального захисту населення лише Заяву і Декларацію, у якій зазначається склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо-переміщених осіб, і на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов буде призначено житлову субсидію. Об’єднаним територіальним громадам надано право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення.

В рамках нової Програми надання житлових субсидій деяким категоріям населенням доведеться подати документи на переоформлення субсидії.

Повторно – Заяву та Декларацію потрібно буде подати:

·       орендарям житла;

·       внутрішньо переміщеним особам;

·       тим сім'ям, яким субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих у помешканні осіб;

·       тим сім'ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, у яких відсутні доходи, або менше мінімальної заробітної плати; тим сім'ям, у якої відбулися зміни у складі сім'ї протягом останнього року;

·       тим сім'ям, які за станом на травень 2018 року будуть мати більше ніж двомісячну заборгованість за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018-го року.

Зазначені Заява та Декларація можуть бути безпосередньо подані громадянами до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі та внутрішньо переміщені особи - за місцем проживання), надіслані поштою або подані в електронній формі через офіційний веб-портал Мінсоцполітики

У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий або електронний підпис із застосуванням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків, субсидія призначається лише після підпису зазначених документів у місячний строк, зокрема під час складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства. У разі не підписання в зазначений строк Заяви і  Декларації  подаються нові.

Комунальна субсидія надається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців і розраховується: на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня; на опалювальний сезон –  з 1 жовтня по 30 квітня.