Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область

Міжнародний день рідної мови

Міжнародний день рідної мови – день, який щорічно відзначають 21 лютого, починаючи з 2000 року.

Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було проголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує  зникнення, ЮНЕСКО усілякими способами намагається підтримати мову як ознаку культурної приналежності особи. Крім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключем до взаєморозуміння та взаємоповаги у світі.

У сучасній Україні громадяни повині усвідомити, що мова – це справжній духовний  скарб нації. Українська мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для багатьох мільйонів наших земляків вона була і залишається рідною.

На виконання наказу № 208 від 19.02.2018р Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти з метою відзначення в школі Міжнародного дня рідної мови 21 лютого  було проведено:

1.Загальношкільну лінійку на тему «Мова мого народу», на якій учні були одягнені в національний одяг та віталися різними мовами, на яких розмовляють учні та вчителі школи.

2.Бесіди « 21 лютого - Міжнародний день рідної мови» ( 1 клас),

«Плекайте свою мову» (2 клас).

Відповідальні:  Бойчук С.О., Дудко В.Б.

3.Уроки: «Мова – душа народу» (3 клас, класовод Мрачковська Л.М. та «Мова – найбільше багатство народу» (4 клас, класовод Вишинська Т.Б.)

4.Учні 8-9 класів провели конкурс знавців рідної мови

Відповідальні вч. укр. мови Вапнічна Л.О., Червоногродська Г.А.

5.Учні 2-9 класів писали «диктант  єдності» «Без мови немає народу».           Відповідальні вчителі української мови Вапнічна Л.О., Червоногродська Г.А.